Datum Název tiskové zprávy Zdroj Společnost
2014-11-19 Milestone Partners prodává svůj podíl ve společnosti Gumotex Milestone Partners Gumotex
2014-07-25 Gumotex vydělal za pololetí 60 milionů Hospodářské noviny Gumotex
2014-06-11 Gumotex expanduje na Slovensko, od Francouzů koupil závod Ronson Plastics Mladá fronta E15 Gumotex
2014-03-03 Třikrát jinak: Podívejte se, jak se dá revitalizovat zchátralý vojenský újezd! BydlímeKvalitně.cz Nemofond
2013-04-24 Gumotex investuje 110 mil. korun do výroby opěrek pro auta Hospodářské noviny Gumotex
2012-12-28 Břeclavský Gumotex chce do čtyř let zdvojnásobit obrat ČTK Gumotex
2012-08-23 Gumotex povede nově Vančík. Střídá Kalužíka ČTK Gumotex
2011-12-01 Břeclavská společnost Gumotex změnila majetkovou strukturu ČTK Gumotex
2010-07-30 Spojení společností Noris CR a Milestone Partners Moderní obchod Noris Czech Republic
2010-07-26 Noris posílí reklamu zmrzlin Nestlé Marketing & Media Noris Czech Republic
2010-07-07 Distributor Noris získal investora Milestone Partners Profit Noris Czech Republic
2010-06-01 Kasa.cz koupila internetový obchod Vltava.cz ČTK Vltava.cz
2009-02-16 Společnost DAP - PROVMEX a.s. patřící mezi nejvýznamnější poskytovatele komplexních služeb v oblasti klimatizace a vzduchotechniky na stavebním trhu České republiky výrazně navýšila kapacity vlastního výrobního závodu v Chocni. ČTK DAP-PROVMEX
2008-10-22 Majoritním vlastníkem Vltava Stores Milestone Partners Marketing & Media Vltava.cz
2008-10-13 Fondy kvalifikovaných investorů – příležitost pro majetné Investujeme.cz CFQI uzavřený investiční fond, a.s.
2008-09-03 Gumotex koupil část Tanexu Plasty Hospodářské noviny Gumotex, a.s.
2008-02-18 Gumotexu se daří nejlépe za deset let Hospodářské noviny Gumotex, a.s.
2007-09-30 Gumotex prodává výrobu polyuretanu Profit Gumotex, a.s.
2007-02-26 Gumotexu narostl obrat na 2,4 miliardy korun Hospodářské noviny Gumotex, a.s.
2006-11-10 Břeclavský Gumotex změnil majitele Hospodářské noviny Gumotex, a.s.

 

 

Praha/sli – Česká distribuční společnost Noris Czech Republic, která je od června 2009 exkluzivním majitelem licence zmrzlinové značky Nestlé pro ČR a SR, má nového spoluvlastníka - kapitálového investora společnost Milestone Partners. Společnost tak získala silné finanční zázemí a nyní plánuje další rozvoj, rozšíření portfolia distribuovaných výrobků a významný nárůst tržního podílu.
„Investice do rozvoje jsme dosud generovali z vlastních zdrojů avšak oslabení kupní síly v důsledku finanční krize a především nepříznivé období pro vyjednávání s bankami, nás přiměly k zásadnímu rozhodnutí o vstupu nového partnera do firmy, který by dokázal společnost rychle stabilizovat a zároveň měl zájem dlouhodobě podílet se na nových projektech spojených s růstem firmy,“ objasňuje Šárka Grycová, spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Noris CR.
„Z několika oslovených investičních společností a soukromých subjektů tyto podmínky nejlépe splňovala nabídka společnosti Milestone Partners. Ta nejenže dokázala reagovat velmi pružně na naše požadavky a potřeby, ale s partnery jsme si poměrně brzy porozuměli také obchodně a lidsky,“ doplňuje Radek Gryc, jednatel a zakladatel společnosti Noris CR.
„V investici do společnosti Noris ČR vidíme potenciál především díky unikátnímu obchodnímu modelu, založenému na celoplošné distribuci zmrzlinového zboží globálního hráče, jakým je koncern Nestlé se svými nekompromisními kvalitativními standardy, doplněné o plný sortiment nezmrzlinového mraženého zboží. Tak jako i v jiných našich investicích i zde vítáme, že se v další expanzi společnosti můžeme opřít o kvalifikovaný a zkušený management a i zde zúročit naše zkušenosti nabyté na poli finančního řízení a corporate governance,“ uvádí k nejnovějšímu přírůstku do investičního portfolia Martin Pětivoký, managing director společnosti Milestone Partners.
Společnost Noris CR prošla od svého vzniku v roce 2006 do roku 2009 expanzivním růstem. V průběhu tří let vyrostla z lokálního distributora mražených potravin na Moravě, na distributora s celorepublikovou působností. Mražené potraviny a zmrzliny Nestlé nyní distribuuje ze 7 poboček v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Havířově, Litoměřicích a Dašicích. Firmě významně přispěla k růstu investiční transakce spojená s užíváním licence zmrzlinové značky Nestlé. Společnost se tím v České republice stala jedním z předních distributorů mražených výrobků a vstoupila na Slovenský trh jako výhradní dovozce zmrzlinové značky Nestlé.
Společnost Milestone Partners je ryze českou private equity investiční společností, která vyhledává vhodné investiční příležitosti v České Republice a střední a východní Evropě a orientuje se především na společnosti a projekty se zajímavým růstovým potenciálem v oborech s vyšší přidanou hodnotou.